Zajęcia z języka niemieckiego branżowego(3)

Dnia 11 kwietnia 2017 roku od godziny 15.00 do 17.15 w sali nr 7 odbędą się pierwsze zajęcia z języka niemieckiego branżowego dla uczniów, którzy biorą udział w projekcie „Europejskie doświadczenie zawodowe szansą na sukces”. Zapraszam osoby zakwalifikowane do wyjazdu w lipcu 2017 roku. Obecność obowiązkowa.
Organizator: Ewa Jankowska

Rekrutacja uzupełniająca na praktyki w Niemczech (2)

Rekrutacja uzupełniająca dotyczy klas II i III TŻ i realizowanego przez ZSG projektu „Europejskie doświadczenie zawodowe szansą na sukces”. Osoby zainteresowane odbyciem praktyk w lipcu zgłaszają się osobiście do koordynatora projektu pani Justyny Ormanowskiej do 21.03.2017r. Uzupełniony formularz zgłoszeniowy (znajduje się na stronie szkoły w zakładce  PO WER) należy oddać do 24.03.2017r. do godziny 12.30. Koordynator projektu: Justyna Ormanowska

Targi Spożywcze w Berlinie (2)

Uczniowie w ostatnich dniach pobytu wybrali się na Targi Spożywcze-Fachmesse Berlin 2017-TransGourmet. Na miejscu praktykanci mogli skosztować dań z wszystkich stanowisk. Oprócz tego podziwiali bogactwo asortymentu branży gastronomicznej, pokazy sommelierów, sprzęt i urządzenia znanych firm. Wrócili bardzo zadowoleni i pogodzeni z myślą, że to ostatnia wycieczka.
Opiekun: Anna Firchów

Wycieczka do Tropical Islands (2)

To już trzeci tydzień praktyk w Niemczech. Nasi uczniowie biorący udział w projekcie „Europejskie doświadczenie zawodowe szansą na sukces” odwiedzili największą w Europie tropikalną krainę „Tropical Islands”. Niezapomnianych wrażeń w tym cudownym miejscu dostarczyły zjeżdżalnie wodne, baseny, laguna, Amazonia, airbush tatoo oraz las tropikalny pełen różnych gatunków owadów, ryb i ptaków np. flamingów. Po powrocie wszyscy byli niesamowicie zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki.
Opiekun : Anna Firchów

Berlin w pigułce (2)

Uczniowie biorący udział projekcie „Europejskie doświadczenie zawodowe szansą na sukces” swój czwarty, a zarazem ostatni tydzień w Niemczech rozpoczęli od zwiedzania Berlina. Młodzież wraz z przewodnikiem zobaczyła Bramę Brandenburską, a następie ruszyła śladami muru berlińskiego i mogła podziwiać panoramę Berlina z Parlamentu-Bundestagu. Zwiedzanie zakończyło się w muzeum topografii terroru, co skłoniło wielu młodych ludzi do refleksji nad wartością ludzkiego życia. Następnie młodzież udała się na Plac Aleksandra, gdzie mogła nabyć wiele pamiątek. Opiekun : Anna Firchów

Wizytacja dyrektora szkoły w Niemczech (2)

W piątek 17 lutego 2017 roku do Bad Freienwalde przyjechała pani dyrektor Danuta Gaczkowska wraz z panią Anną Firchów. Koordynatorzy projektu, dyrekcja i opiekunowie zostali zaproszeni na kolację do włoskiej restauracji „La Fontana”. W sobotę wszyscy wybrali się na drugą wycieczkę do Berlina, aby zwiedzić Muzeum Techniki oraz Spectrum. Wieczorem spotkaliśmy się razem w kafeterii, aby podzielić się wrażeniami i spostrzeżeniami z dwóch tygodni pobytu na praktykach. Mnóstwo emocji i kilka łez wzruszenia towarzyszyło uczestnikom projektu przy pożegnaniu pani Justyny Ormanowskiej, która wracała do Bydgoszczy z panią dyrektor. Na tę okazję młodzież naszej szkoły przygotowała tartę z jabłkami oraz tort szwarcwaldzki.
Opiekun młodzieży: Anna Firchów

Tłusty czwartek w Bad Freienwalde (2)

Po 3 tygodniach ciężkiej pracy nasi uczniowie biorący udział w projekcie „Europejskie doświadczenie zawodowe szansą na sukces” przygotowywali pączki z okazji tłustego czwartku. Czas ten minął im bardzo przyjemnie i sympatycznie. Szef kuchni tutejszego ośrodka pokazał naszym praktykantom, jak smacznie i różnorodnie można je przyrządzić. Pączki był tak pyszne, że chciało się je jeść bez końca, ale niestety, co za dużo, to niezdrowo.
Opiekun : Anna Firchów

Walentynkowa wycieczka do Berlina (2)

Dnia 14 lutego 2017 roku praktykanci biorący udział w projekcie „Europejskie doświadczenie zawodowe szansą na sukces” po raz pierwszy od czasu swojego pobytu odwiedzili stolicę Niemiec-Berlin. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, w którym widniały podobizny sławnych osób: Michaela Jacksona, Brada Pitta, Baracka Obamy czy nawet kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Kolejną atrakcją okazało się AquaDom & SEA LIFE Berlin aquarium, w którym można było spotkać różnego rodzaju gatunki ryb i zwierząt morskich. Niezwykłym przeżyciem stała się przejażdżka windą w największym cylindrycznym akwarium umieszczonym na wysokości 25 metrów. Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie Alexanderplatz. Po powrocie do internatu mimo zmęczenia uczestnicy projektu wspólnie zasiedli do stołu, by w ramach integracji delektować się własnoręcznie wykonanymi ciastami.
Koordynator projektu: J.Ormanowska

Wizyt 426690